Bane

8 چیزی که باید درباره قویترین ویلن گاتهام بدونید

8 چیزی که باید درباره قویترین ویلن گاتهام بدونید

شخصیت Bane در سال 1993 به وجود اومد و موفق شد تا به سرعت به یکی از محبوب ترین ویلن های گاتهام تبدیل بشه. بدون شک، بین یکی از خطرناکترین شخصیت هاییه که بتمن باهاشون رو در رو شده. حتی به نظر خیلی از طرفداران دنیای DC، بین بزرگترین خطریه که شهر گاتهام و بتمن رو تهدید میکنه و یکی از دلایلی که طرفداران رو به این فکر مشغول میکنه، اینه که بین اولین کسی بود که موفق شد بتمن رو شکست بده، کمر اون رو بشکنه و اون رو برای مدت های طولانی از لیست ابرقهرمان ها حذف کنه. همچنین بین به ما برای اولین بار ثابت کرد که حتی شوالیه تاریک هم همیشه شخصیت قدرتمندی نداره و دارای ضعف های زیادیه. بین داستان خیلی طولانی و پیچیده ای داره. از نیاز همیشگیش به زهر گرفته تا درگیری هاش با پدر خودش و حتی مبارزه برای عدالت

شخصیت عمیق بین، به نویسنده ها امکان این رو میده تا ایده های زیادی رو عملی کنند. DC هم به روی این شخصیت حساب زیادی باز کرده و به بزرگ کردن بین ادامه میده. بین در 2 فیلم، تعداد زیادی از کارتون ها و انیمیشن ها و بازی های رایانه ای زیادی حضور پیدا کرده. ولی چه چیزی باعث میشه که بین تا اینقدر محبوبیت بشه ؟ هیکل هیولا مانند و گندش ؟ هوش و توانایی های ذهنی برترش ؟ جواب صحیح ویژگی های شخصیتی اونه.

8. در زندان بدنیا اومد و بزرگ شد

Kid Bane

بین با نام Eduardo Dorrance هم شناخته میشد. از زمانی که اون بدنیا اومد، اون انتخاب شده بود تا زندگی سختی رو پیش رو داشته باشه. بین در زندان Peña Duro بدنیا اومد، یکی از خشن ترین زندان های دنیا. مادر اون بعد از مدتی کوتاه از بدنیا اومدن بین مرد و پدرش هم اون رو رها کرد و رفت. میشه گفت که اون بین رو انداخت وسط گله گرگ ها چون بین، در کنار خطرناکترین خلافکار ها و جنایت کارها بزرگ شد.

بین باید یا شنا کردن رو یاد میگرفت و یا غرق میشد و اون تونست تا با موفقیت از پس اکثر مشکلات و سختی ها در زندان بر بیاد. بعد ها بین به یکی از کله گنده هایزندان تبدیل شد و همچنین باعث راه افتادن یک آشوب جهانی شد. شاید اگه بین مثل مردم عادی بزرگ میشد و زندگی میکرد به اینجا نمیرسید ولی به لطف زندان Peña Duro اون تبدیل شد به یکی از جنایتکار های افسانه ای در دنیای DC

7. هیولای خود ساخته

Tom Hardy Bane

بعد از اینکه بین مادرش رو از دست داد و پدرش هم اون رو رها کرد، بین هیچکسی رو نداشت تا بهش محبت کنه و اون رو به سمت آیندش هدایت کنه. از ابتدای داستان، بین در زندان انتخاب میکنه که قراره در آینده چجور آدمی باشه. اون میخواست تا به صورت باور نکردنی باهوش باشه، پس در زندان هر زمان که وقت داشت، اون وقت رو صرف خوندن کتاب های مختلف میکرد. اون میخواست تا مثل یک خدا قدرتمند باشه، پس بین اکثر وقتش رو در زندان صرف تمرین کردن در باشگاه زندان کرد.

اکثر شخصیت ها اگه جای بین بودند به احتمال خیلی زیاد شکست میخوردند و از پس شرایط بر نمی اومدند. اما بین موفق شد تا از پس این شرایط سخت بر بیاد و خودش رو هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی بسازه.

6. ابر سربازی که راه اشتباه رو پیش گرفت

Bane

شروع داستان بین، نگاهی میندازه به داستان یک برنامه برای ساختن یک ابر سرباز که به طور وحشتناکی با مشکل رو به رو میشه. بعد از اینکه بین در زندان به قدرت میرسه و جایگاه خودش رو پیدا میکنه، نگهبان ها تصمیم میگیرند تا اون رو بیهوش کنند و از اون برای آزمایشاتشون برای ساختن یک ابر سرباز استفاده کنند. تمام زندانی های قبلی که در این آزمایش شرکت کرده بودند، موفق به تحمل زهر نشده بودند و از بین رفته بودند. با این حال نگهبان ها بین رو هم وارد این آزمایش کردند.

فشاری که از طریق زهر به بین وارد میشد اون رو هم تقریبا از پا انداخت و بین به سختی زنده موند. با اینکه این آزمایش تقریبا موفقیت آمیز بود، اما بین تا آخر عمرش با عوارض این زهر دست و پنجه نرم میکرد. بین بجای اینکه بخواد به ارتش و یا دولت کمک کنه، راهش رو به سمت گاتهام کج کرد و فکر کنم که بقیه داستان رو میدونید.

5. قبل از ملاقات با بتمن اون رو هدف قرار داد

Bruce vs Thomas Wayne

مدت ها قبل از ملاقاتش با بتمن، بین بتمن رو زیر نظر داشت چون زمانی که بین در زندان بود، هر شب کابوس یک خفاش رو میدید که هم رویا ها و هم زندگیش رو تحت تاثیر قرار داده بود و باعث شده بود تا بین نسبت به خفاش ها دچار فوبیا بشه. وقتی که خبر از وجود یک هیولا در گاتهام در زندان پیچید، طولی نکشید تا بین با بتمن درگیر بشه.

بین هم جایگاهش رو در شهر گاتهام با کمال میل پذیرفت. درست مثل زندانی که بین در اون بزرگ شده بود، گاتهام هم توسط ترس و قدرت اداره میشد. اما ترس شهر گاتهام بیشتر به خاطر یک نفر بود، شوالیه تاریک ! بین همیشه در این فکر بود تا بتمن رو از بین ببره و شهر گاتهام رو یک بار برای همیشه از ترس رها کنه.

4. استاد فرار کردن از زندان

Bane Rushing Bat

یکی از مهمترین ویژگی ها و مهارت های بین که زیاد به چشم نمیاد، هنر فرار کردن از زندان هاست. به عنوان اولین فرارش، بین با کمک دستیارانش مثل : Trogg, Zombie و Bird موفق شد تا از زندان Peña Duro فرار کنه. بعد از اون بین دوباره توسط Valley شکست میخوره و دوباره به زندان میوفته و دوباره هم از زندان Blackgate فرار میکنه. حتی زمانی که بین با گروه Secret Six هم کار میکرد، اون دستگیر شد و به زندان انداخته شد و همونطور که حدس میزنید اون باز هم فرار میکنه !

حتی زمانی که بین آزاده، اون از بیرون به بقیه جنایتکار ها کمک میکنه تا از زندان فرار کنند. حتی در کمیک Forever Evil، بین تمام خلافکار های زندان Blackgate رو آزاد میکنه. هیچ زندانی تا به حال موفق نشده بین و متحدانش رو برای مدت طولانی در زندان نگه داره.

3. پادشاه زیرزمین گاتهام

Bane Reign

بعد از اینکه بین موفق شد تا شوالیه تاریک رو شکست بده و کمر اون رو بشکنه، بتمن برای مدتی بازنشسته شد و در طی این زمان، بین محوریت جرم و جنایت رو در گاتهام دچار تحول کرد. بین قدرت رو که برای مدت های طولانی در گاتهام بی اختیار بود، در دست گرفت و هیچ ویلن دیگه ای به خودش اجازه نمیداد که بخواد تخت پادشاهی رو برای خودش ببینه. بعلاوه، هیچ کس جرات رو در رویی با کسی که بتمن رو از هم شکسته بود رو نداشت.

بین موفق شده بود تا جایگاه خودش رو به عنوان کله گنده های شهر گاتهام پیدا کنه، اما پادشاهی اون برای مدت زیادی طول نکشید. کمی بعد از شکست خوردن شوالیه تاریکی، بتمن خشن تر و جدیدی به اسم Jean-Paul Valley روی کار اومد. در اولین مبارزه اونها، بین از نفس افتاده بود و با قطع شدن لوله ای که زهر رو به اون میرسوند، بین شکست خورد و به زندان افتاد. با تمام اینها، بین حکومت قدرتمندی رو در گاتهام راه اندازی کرده بود. 

2. فیزیک بدنی شبیه به هالک

Bane vs Bat

با گفتن اسم بین، اولین چیزی که به ذهنتون میاد، یک مرد خیلی گنده و عضلانیه. بعد از اینکه زهر وارد بدن بین شد، قد اون به حدود 210 سانتی متر رسید و وزن اون هم به 160 کیلوگرم عضله خالص رسید. حتی قبل از اینکه زهر وارد بدن بین بشه، اون آدم کوچیکی نبود و قدی حدود 190 سانتی متر داشت و وزن اون هم چیزی حدود 100 کیلوگرم بود.

در گذشته، خیلی از نویسنده ها سعی کردند تا اکثر تمرکزشون رو روی اندازه و قدرت فیزیکی بین صرف کنند. این کار نویسنده ها باعث میشد تا بین تبدیل به یک دشمن فوق ترسناک بشه اما اثر منفی ای هم که روی این شخصیت داشت این بود که بین به عنوان یک شخصیت تک بعدی شناخته میشد. بهترین ورژن بین، ورژنیه که هوش اون رو به نمایش میذاره. اینکه میگن هیچوقت یک کتاب رو از روی جلدش قضاوت نکنید کاملا درسته و ذهن بین حتی از بدنش هم خطرناک تره !

1. عضو گروه SECRET SIX و جوخه خودکشی

Secret Six

بین به تنهایی قدرت به سلطه در آوردن یک شهر رو داره. اما اون برای مدتی هم در گروه های مختلف به عنوان یک عضو از گروه های شناخته شده دنیای DC یعنی سیکرت سیکس و جوخه خودکشی کار خودش رو ادامه داده. بین در هردو گروه به خوبی با دیگر اعضا کنار اومده و جایگاه خودش رو بین ویلن های فعلی و سابق تونست پیدا کنه.

بین نقش خیلی پر رنگی رو در جوخه خودکشی بازی نکرد، اما در عوض در گروه سیکرت سیکس، بین نقش خیلی اساسی رو داشت. در این گروه، بین خودش رو زمانی پیدا میکنه که شیفته یکی از اعضای گروه، یعنی Scandal Savage شده. بین حتی خودش رو در معرض آسیب دیدن توسط زهر قرار میده تا زندگی Scandal Savage رو نجات بده. بعد ها بین به عنوان رهبر گروه انتخاب میشه و نشون میده که اون میتونه نقش خیلی مهمتری رو ایفا کنه.


به نظرتون بین چه جایگاهی رو در بین ویلن های گاتهام داره ؟


بخوانید :

Birds of prey بهترین صحنه های نبرد دنیای دیسی رو داراست
اولین تیزر فیلم بتمن
۳ فکت از ویژن
آیا قدرت های الون به او باز میگردد؟؟
آیا هاپر به دنیای وارونه رفته است؟


instagram
telegram