۱۰ تا از قدرتمندترین اربابان جرم و جنایت در مارول

شرورتین ویلن های مارول

درحالی که قهرمان های مارول باید برای دفاع از خودشون یا جهان و هستی اکثرا با دشمن ها و افراد شرور جادویی و فضایی دست و پنجه نرم کنند، گاهی هم نبرد ها و چالش هایی دارند که بیشتر زمینی هستند و دشمن هاشون زمینی و ساده هستند؛اما با ذهنی شرور و قدرتمند.ارباب های جرم و جنایت کسایی هستند که مافیاهای زیر زمینی جرم رو کنترل میکنند و با شبکه سازی های قوی، دشمن ها و شخصیت های منفی قدرتمندی به حساب میان.

در مارول هم از این رئیس ها و ارباب ها جنایت زیاد هستند و تعدادی از اونها خیلی قدرتمندن، درحدی که دیده شده تونستن همزمان چندتا از قهرمان های مارول رو به خاک و خون بکشن و امپراطوری اونها رو نابود کنند.این شخصیت ها کسایی هستند که اگر جلوشون گرفته نشه، میخوان امپراطوری شون رو تا کل منظومه هم شده ادامه بدن.

با کامیکان همراه باشید تا به شما ۱۰ تا از قدرتمندترین این افراد را معرفی کنیم.

10. Jigsaw

اولین شروری که اشاره به اسمش لازمه و فردی قدرتمنده کسی نیست جز بیلی روسو، شناخته شده به عنوان جیگسا.جیگسا به عنوان قدیمی ترین و با تجربه ترین شرور مجازات کننده شناخته میشه، کسی که مدت زیادی قبل از اینکه فرانک کسل صورتش رو داغون کنه هم شرور بود.بیلی روسو قاتل قراردادی برای سازمان ایتالیایی های مخفی نیویورک بود و برای خشم بیش از اندازش معروف شده بود.

بعد از اینکه بیلی همه خانواده فرانک کسل رو کشت (به دستور رئیسش)، فرانک سررسید بیلی رو پیدا کرد و به اون پیامی داد تا به رئیسش بده.اون صورت بیلی رو به شکل جیگسا طورش تغییر داد.همین باعث تبدیل شدن بیلی به دیوانه ای شد که هیچ چیز جلودارش نبود.

9. Hammerhead

یکی از قدیمی ها دنیای کمیک های مارول و از بهترین و با نفوذترین اربابان جنایت، کسی نیست جز همرهد.چیزی که همرهد رو خاص میکنه اینه که اون تاریخ شناخته نشده ای پشت سرش داره.ما فقط میدونیم که اون از سویت یونیون به ایتالیا مهاجرت کرد و در اونجا هویت روسی خودش رو مخفی کرد تا تبدیل به مردی خودساخته در جامعه ایتالیایی های مارول بشه و برای ماگیا کارکنه.

بعد از اینکه تبدیل به قاتل ماگیا شد، مدتی بعد تقریبا بی جان در نیویورک پیدا شد.یک جراح اون رو پیدا کرد و اون رو مداوا کرد، و اکثر استخوان هاش رو با استیل عوض کرد.وقتی که بیدار شد فقط خاطره ای از فیلمی گنگستری و قدیمی در ذهنش بود که همین باعث شد اون سازمان گنگستری خودش رو با اسم همرهد راه بندازه.

8. The Owel

لیلاند اوزلی یا جغد، جنایت کاری خود ساخته است که کارش رو از بخش مالی شروع کرد.اون به عنوان جغد وال استریت شناخته میشه و پول زیادی هم از وال استریت جمع کرده.اون بعد از اینکه درباره پرداخت نکردن مالیات ها و کلاه برداری ها تحقیق کرد تبدیل به جنایت کاری تمام عیار شد.

اون سرمی درست که بهش قابلیت پرواز میداد و با مصرفش چنگال هم درآورد، بعد از مصرف این سرم اون تبدیل به یکی از بزرگترین دشمن های دردویل تا به اینجا شده.اون تلاش میکنه که جهان مخفی جرم رو کنترل کنه، برای همین اون از نیویورک به شیکاگو و بعد به سان فرانسیسکو رفت تا با استفاده از سازمان خودش کنترل همه این شهرهارو به دست بیاره.

7. DiamondBack

یک از شرورهایی که اخیرا تونسته خودش رو به عنوان ارباب جنایت معرفی کنه و جای پاش رو محکم کنه، داموندبک بوده.دوست قدیمی و صمیمی لوک کیج، ویلیس استرایکر به لوک حسادت میکرد.بعدا به کارل لوکاس معروف شد، به عنوان کارل اون تونست دل دختری که هم اون و هم ویلیس دوستش داشتند رو به دست بیاره، ریوا.اون دوستش رو به داخل جرمی که توقعش رو نداشت حول داد که بعدا ریوا به همون دلیل مرد.

بعد از اتفاقاتی که برای کارل تو زندان افتاد و پوستی غیرقابل نفوذ و قدرتی فراانسانی دریافت کرد، از زندان فرار کرد و دنبال ویلیس رفت.اون و ویلیس با هم نبرد بزرگی داشتند و اخیرا ویلیس خودش رو به عنوان ارباب جنایت یعنی دایموندبک معرفی کرده.

6. Tombstone

یکی از بی رحم ترین ارباب های جنایت دنیای مارول تامبستون یا لونی تامپسون لیکنولنه.لونی در محله لی نزدیک به محله آفریقایی-آمریکایی ها بزرگ شده، اون از قدرتش برای ترساندن و ایجاد رعب و وحشت استفاده میکرده.یکبار به مدرسه ای رفت و همرو به گلوله بست تا فقط به عنوان خلفکار و فردی بی رحم معروف بشه.

اون رقابتی طولانی به رابرت رابرتسون تو زمینه جنایت داشته و با قهرمان های بزرگی از مارول روبه رو شده و گاها شکستشون داده، کسایی مثل اسپایدرمن، دردویل و پانیشر.یکی از دلایل معروف شدن تامبستون اینه که اون قابلیت های یک خون آشام رو دریافت کرده، اون دندون های خون آشامی خودش رو تو سینه رابرت رابرتسون فرو کرد و تو نبردی پیروز شد.

5. madam masque

ویلن بعدی واقعا جالبه، اون توی یک جامعه عادی به دنیا نیومد ولی مجبور شد که به جامعه عادی بره.اون دختر کنت نفاریا، رهبر و مدیر گروه جنایت کاره ماگیاس، اون توسط که خیراجتماعی به سرپرستی گرفته شد تا از جرم و جنایت دور بمونه.

با زندگی خوب و سالم داشت ادامه میداد، اما بعد از مرگ والدینش نتوسنت تحمل کنه و از طرفی هم پدر واقعیش اون رو به دنیای جرم دعوت میکرد، همین ها باعث شد که اون حسابی گیج بشه و دچار بحران شخصیت.همین باعث شد که اون بالاخره درگیر جرم و جنایت بشه.

4. COUNT NEFARIA

ویلن بعدی از این لحاظ خاص و قابل توجه برای اینکه اون همینطور که ارباب جنایتی قدرتمند و با نفوذ به حساب میاد، خودش هم انقد قوی و قدرتمند هست که میتونه به تنهایی تمامی اونجرز رو شکست بده.این ویلن کسی نیست جر کنت نفاریا یا همون لوچینو نفاریا از خانواده بزرگ جنایت نفاریا از ماگیا.

چیزهایی که اون رو خیلی قدرتمند و خطرناک میکنه، مسیری که تا به دست آوردن ابرقدرت ها طی کرده.اون دومین لجیون قدرتمند رو استخدام کرد و بیشتر قدرت های اون رو گرفت.اون قدرت های کامل یک خون آشام هم داره و مجموعه قدرت ها و تجربه اون باعث میشه که یکی از سخت ترین کارهای اونجرز شکست دادن اون براشون باشه.

3. KINGPIN

زمانی که تعداد زیادی از این اربابان جنایت راه هایی رو پیدا کردند برای دریافت ابرقدرت های مختلف، گاهی قدرت واقعی پشت بیزینس و لابی های دنیای جنایت خوابیده و افراد کمی هم میتونن بهش دست پیدا کنن.برای مثال یکی از این افراد کینگ پین یا ویلسون فیسکه، یکی از قدرتمندترین اربابان جنایت و با نفوذترین ها.کینگ پین به پدر جنایت هم معروفه و یکی از قوی ترین ویلن های دنیای مارول به حساب میاد که بارها و بارها دردویل و اسپایدرمن رو تونست شکست بده و تا مرز نابودی بشکه.اون ارباب مطلق جنایت نیویورکه و تو نیویورک هیچکس جرئت مقابله با اون رو نداره و تعدادی از افرادی که در بالا اشاره شد مثل تامبستون و دایموندبک برای کینگ پین کار میکردند.

2. VIPER

دومین و خطرناک ترین ارباب جنایت در دنیای مارول کسی نیست وایپر یا همون اوفلیا سارکیسیان.یتیمی در مجارستان، اون یکی از دوازده دختری بود که توسط هایدرا گرفته شد و توسط کریکن آموزش داده شد.اون تبدیل به بهترین دانش آموز کریکن شد و بعد ها تبدیل به یکی از رهبران هایدرا و معروف شد به مادام هایدرا.

یکی از بزرگترین دشمن های کاپیتان آمریکا و شیلد.بعدها اون تو نبردی همزمان با کاپیتان آمریکا و ریک جونز آسیب زیادی دید.هرچند زنده ماند و رفت و قدرت وایپر رو از یک جنایتکار دیگه گرفت تا بتونه قدرتمندتر بشه و برگرده انتقام بگیره.

1. HOBGOBLIN

وحشتناک ترین و بی رحم ترین ارباب جنایت در تمام کمیک های مارول کسی نیست جز رودریک کینگزلی یا همون هاب گابلین اصلی.اون به عنوان یک طراح مد و بیزینس من کار خودش رو شروع کرد و بعدا بیزینس خودش رو به دنیای مخفی جنایت وارد کرد.اون بعدا از اتفاقی که برای نورمن ازبرون یا همون گابلین سبز افتاده با خبر شد و به دنبال فرمول خاصی که نورمن استفاده کرده بود رفت.

بعد از پیدا کردن و استفاده از فرمول خاص اون قدرت ها و قابلیت های خاصی پیدا کرد، اون برای خودش لباسی درست کرد و خودش رو هاب گابلین لقب داد.اون از قدرت هاش برای افزایش قدرت خودش استفاده کرد و تبدیل به یکی از بزرگترین اربابان جنایت شد، اون بیشتر با اسپایدرمن مشکل داشته و چندباری هم اون رو شکست داده، بعضی مواقع هم مردم عادی رو فدای اهداف خودش برای پیشرفتش میکنه.

به نظرتون کدوم یکی از این ویلن های شرور میتونن خطر زیادی برای دنیای سینمایی مارول داشته باشن؟


بخوانید:

۱۰ سریال برتر نتفلیکس در سال ۲۰۱۹

۱۰ مبارز برتر دنیای مارول

در گلدن گلوب ۲۰۲۰ چه گذشت؟؟!!؟؟

۱۰ نکته درباره شی هالک که نمیدانستید

۱۰ تا از خفن ترین قدرت های دکتر منهتن


instagram
telegram