10 fastest DC characters

سریع‌ترین شخصیت های DC

مدتی پیش دیسی تصویری رسمی از چند شخصیت سریع دنیای خودش که شامل قهرمان ها و ویلن های معروفی میشد منتشر کرد. همونطور که در تصویر بالا میبینید این تصویر با اسم مسابقه بزرگ منتشر شده و در اون 10 شخصیت به صورت رتبه بندی نوشته شدن. برای همین یکی از مخاطب های سایت کامیکان در مقاله ای این رتبه بندی اسپیداستر های برتر DC رو برای شما نوشته

شرکت دی سی شخصیت های خیلی زیادی دارد بعضی از این شخصیت ها خیلی قوی هستند ، بعضی از شخصیت ها خیلی باهوشند ، بعضی از شخصیت ها خیلی سریعن  و حتا بعضی از شخصیت ها ترسناک ام هستن حالا ما می‌خواهیم در این مقاله ۱۰ تا از سریعترین شخصیت های دی سی رو بهتون معرفی کنیم . پس با کامیکان همراه باشید.

۱۰. والیس وست

والیس وست پسر عموی والی وست است. و دلیل تشابه اسمی این دو باهم این است که اسم این دو را از روی جد بزرگ پدریشان یعنی ( wallace west  ) انتخاب شده است. او به عنوان یکی از اعضای تایتان های نوجوان است. و پتانسیل خوبی داره که می‌تونه سریعترین شخصیت دی سی باشه او به عنوان دومین کید فلش بعداز بارت آلن است. و همچنین او سریعترین کید فلش هم به حساب می آید. اما پدر او شخصیت منفی به حساب می آید ، پدر او ریورس فلش سوم (دنیل وست) است که کارهای بدی انجام داده و چند بارم با فلش جنگیده است. والیس در ابتدا فکر میکرد که پدرش رود وست (عمویش) است. اما در تولدی دوباره فهمید که پدرش دنیل وست است. و دنیل سال ها این موضوع را از او مخفی کرده بود. و پدرش هم برای مدتی عضوی از گروه جوخه انتحاری بوده است.

۹. شزم

shazam couldnt defeat

بیلی بتسون بعداز اینکه  توست جادوگر انتخاب شد که به عنوان قهرمان سحر و جادو یعنی شزم باشد با گفتن کلمه شزم قدرت های زیادی بدست می آورد که یکی از این قدرت ها سرعت مرکوری است که بیلی را قادر می سازد با سرعت برابر نور حرکت کند و حتا بتواند پا به پای سوپرمن هم بدود این نشون میده که شزم یک شخصیت سریع به حساب می آید. شزم سرعت خدا گونه ای دارد. سرعت او آنقدر زیاد است که حتا چشم یک انسان معمولی قادر به دیدن او نیست. شزم گاهی اوقات آنقدر سریع حرکت میکند که از سوپرمن هم سبقت میگیرد و رقیبی برای فلش محسوب میشود.

۸. گاد اسپید

آگوست هارت دوست قدیمی بری آلن در دوران کالج پلیس بود که بعد از مرگ برادرش به شخصیت خبیثی تبدیل شد. یعنی گاد اسپید. گاد اسپید یکی از سریعترین شخصیت های دی سی است که حتا بعضی اوقات از بری آلن هم سریعتر میشود و این ثابت میکند که او لیاقت بودن در این لیست و بین سریعترین اسپیداسترهارو داره.آگوست هم قدرت های خودش رو در اثر طوفان اسپدفورس بدست اورد و فهمید که میتونه با این نیرو ارتباط برقرار کنه، بعد از این ماجرا قدرت های فلش رو بدست اورد ولی تبدیل به یک قهرمان نشد چون گذشته خیلی دردناکی داشت و سختی های زیادی دیده بود به یک خبیث با سرعت خیلی زیاد به اسم گاد اسپید تبدیل شد.

۷. واندروومن

dc rebooted films

پرنسس دایانا دختر هیپولیتا از سرزمین تمیسکرا یکی از قدرتمندترین شخصیت های دی سی است. او قدرت های زیادی دارد که یکی از این قدرت ها سرعت ابرانسانی اوست که او را قادر می سازد که پابه پای فلش و سوپرمن بدود و همچنین سرعت او با سرعت نور برابری میکند. او توانسته است با میل خودش وارد اسپید فورس شود. او آنقدر سریع است که میتواند سرعتش را از سطح هایپر سونیک بالاتر ببرد. او میتواند با شخصیت سریعی مانند جسی کوییک مسابقه بدهد. فلش گفته است که واندر وومن میتواند به راحتی به او برسد. مهارت مبارزه ای و رفلکس های او آنقدر بالا هستند که شخصیتی مانند سوپرمن را هم شگفت زده میکند.

۶. چیتا

تا حالا شخصیت های زیادی به عنوان چیتا بوده اند اما معروفترین و بهترین چیتا باربارا مینروا است. باربارا مینروا می‌تونه با سرعت خیلی زیادی بدود و از دشمن دیرینه خود یعنی واندروومن جلو بزند، از اسلحه های سریع جاخالی بدهد و می‌تونه با سرعت برابر نور حرکت کنه. همچنین او شخصیت باهوشی است و دشمن خطرناکی برای واندر وومن به حساب میاد.شاید تا الان خیلی ها نمیدونستن که چیتا هم جزو اسپیدستر های دیسی هستش اما اون هم جزو سریع ترین شخصیت هاست و توانایی رقابت با بقیه رو داره.

۵. بلک ریسر

بلک ریسر یا همان فرشته مرگ یکی از خطرناک ترین و قوی ترین شخصیت های دی سی است که توسط دارک ساید درست شده. بلک ریسر می‌تونه با چهار برابر بیشتر از سرعت نور حرکت کنه. همچنین اون می‌تونه با یک لمس، شخصیتی مانند واندروومن و دارکساید رو بکشه. او دارای زره کیهانی و اسکیت های کیهانی است و  میتواند با اسکیت هایش پرواز بکند. برای آشنایی بیشتر با این شخصیت کمیک جاستیس لیگ دارکساید وار رو بخونید تا قدرت ها و توانای های اون رو ببینید. 

۴. سوپرمن

dc rebooted films

سوپرمن یکی از سریعترین شخصیت های دی سی در طول تاریخ بوده او می‌تونه با شخصیت فوق العاده سریعی مانند فلش مسابقه بده از مسلسل و گلوله های سریع جا خالی بدهد و همچنین او میتواند از نور سریعتر حرکت کند. سوپرمن قدرت های زیادی داره که یکی از قدرت هاش همین سرعت بسیار بالای سریع اوست. سوپرمن میتواند با سرعت فوق العاده زیادی پرواز و حرکت کند. سوپرمن با سرعتی بیشتر از سرعت نور حرکت میکند و ولی در زمین با سرعت کمی حرکت میکند که به محیط اطرافش آسیب وارد نکند. مغز سوپرمن با سرعت زیادی اطلاعات و دانش را ذخیره میکند و دارای هوش بالایی است.

 ۳. ریورس فلش

ایوبارد ثاون که از قرن آینده می آید و دشمن درجه یک فلش است یکی از سریعترین شخصیت های دی سی است که سرعتش از سرعت نور هم خیلی بیشتر است و توانایی های زیادی داره که او را به یکی از سریعترین شخصیت های دی سی تبدیل کرده . حتا شخصیت های سریعی مانند سوپرمن نمیتوانند با او مسابقه بدهند. ایوبارد ثاون شخصیت فوق العاده باهوشی به حساب می آید. ریورس فلش آنقدر قوی است که میتواند هر کسی را در جهان دی سی است را بکشد. او توانایی این را دارد که خود را شبیه به هر کسی بکند. و همچنین او توانایی این را دارد که هر کسی را میکشد جسم آن شخص را به خودش اضافه کند. او توانایی ای را هم دارد که رنگ چشمانش را به رنگ قرمز تغییر دهد. ریورس فلش اسپید فورس اختصاصی خودش را هم درست کرده است. که اسپید فورس منفی نام دارد ریورس فلش میتواند مانند اسپید فورس معمولی وارد آن شود و ازاین اسپید فورس قدرت زیادی بگیرد و خود را به شخصیتی مانند هانتر زالامون شبیه کند. ولی اگر هرکسی وارد اسپید فورس منفی شود به شخصیتی بد و پر از نفرت تبدیل میشود.

۲. بری آلن

Flashpoint

بری آلن دومین شخصیت سریع دی سی است که میتونه بسیار سریعتر از سرعت نور بدود و تمام قوانین فیزیک رو زیر پا بگذاره و نظم جهان رو بهم بریزه همین دلایل است که او را به یکی از سریعترین شخصیت های دی سی تبدیل کرده. بری آلن یک بازرس صحنه جرم بود که دیر به قرار هایش میرسید و یک روز که در حال کار در آزمایشگاه بود یک صاعقه به او برخورد کرد و به او سرعت ابر انسانی داد. بری  به دلیل علاقه بسیار زیادش به شخصیت جی گریک اسم ابر قهرمانی فلش رو برای خودش انتخاب کرد بری دومین فلش بعد از جی گریک به حساب می آید. بری آلن به طور مرموزی قوی ترین شخص در لیگ عدالت است که می‌تونه هر کسی رو که در جهان دی سی وجود داره رو بکشه . البته نمیتونه شخصیت های رو مانند دکتر منهتن ، اسپکتر ، لوسیفر ، میکاییل دیمورگس و پرزنس رو بکشه. بری آلن یکی از قویترین ابر قهرمانان دی سی است که توانایی های زیادی دارد. در یک بازه زمانی وقتی یک شهر درحال برخورد با یک موشک خطرناک بود و آن شهر دارای نیم میلیون جمعیت بود که فلش تونست در یک ثانیه کل شهر رو تخلیه کنه و تمام مردم رو به ۱۰ مایل دو تر ببرد. در بعضی از سایت های معتبر گفته اند که سرعت فلش ۱۸ تریلیون بر ثانیه است.

۱. والی وست

والی وست با نام اصلی ( والاس رودولوف وست ) برادرزاده نامزد بری آلن یعنی آیریس وست است. که همانند بری آلن قدرت هایش را در یک آزمایشگاه با اصابت رعد و برق بدست آورد. بعد ها به درون اسپید فورس به دام افتاد بعد از ده سال توست بری آلن از اسپید فورس به بیرون آمد او بعد از این که از اسپید فورس به بیرون آمد قدرت هایش و سرعتش بینهایت زیاد شده بود بطوری که از بری آلن سریعتر میدوید و والی وست ارتباطش با اسپید فورس قوی تر و همیشگی شده بود و می‌توانست با هر سرعتی که بخواهد بدود.والی در دوران نوجوانی رابطه بدی با پدر و مادرش داشت و پدر و مادرش تصمیم گرفتند که او را پیش عمه مهربانش یعنی آیریس وست بفرستند و پیش او زندگی کند و والی به سنترال سیتی رفت و این دلایل بود که باعث شد که او قدرت های ابر انسانی بدست بی آورد. والی وست سومین فلش و اولین کید فلش محسوب میشود. وقتی بری آلن در رویداد بحران در زمین های نامحدود مرد. والی وست برای حفظ میراث او تبدیل به فلش اصلی دنیای دی سی شد. در یک بازه زمانی وقتی که بلک فلش میخواست که والی را بکشد. والی آنقدر سریع دوید که به جایی رسید که دیگر مفهوم مرگ وجود نداشت و تونست بلک فلش رو بکشه. و این ثابت میکند که والی وست سریعترین انسان در جهان دی سی است. او پدر دو تن از اسپیدستر های دی سی جی و آیریس وست است.


نویسنده: محمد جواد دانشیار


بخوانید:
 ۵ چیزی که درباره مارشن من هانتر نمیدانستید!!!
 ۱۰ لوگو برتر بتمن 
10 تغییر MCU که ممکنه تو دنیا کمیک هم خوب باشه
قدرت های ناشناخته ملکه آتلانتیس، «مرا»
5 قهرمان دی‌سی که شانگ چی نمیتونه شکست بده


instagram

COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
alireza

بسیار عالی
به نظر من شما تنها سایتی هستید هیچ تعصبی رو هیچ شخصیت خاصی یا انتشارات مشخصی مثل مارول و دیسی نداره بر عکس برخی از سایتا که اسمشان اسپایدیه
فقط کمیک های بتمن تون زیاده کمیک های دیگه از بقیه شخصیت های دیگه هم بزارید

Rayan

سلام سایتتون عالیه
لطفا کمیک استارگرل و استرایپ را ترجمه کنید

Red Hood

خیلی عالی بود ولی رددث هم میتونست توی این لیست باشه

MATIN

میشه کمیک مردگان متحرک رو ترجمه کنید و بزارید داخل سایت

محمد

تو نت بزن طرفداران مردگان متحرک برو تو سایتشون اونجا تا شماره ۱۵۶ ترجمه کردن اینجا از این کمیک های خیلی طولانی ترجمه نمیکنن

Morningstar

جالبه که بری داخل دی سی نفر دومه ولی داخل مارول یبار نفر اول بوده اگه اشتباه نکنم همون برید آلین که برای ادای احترام به فلش بود از طرف مارول

ابوالحسن عابدی

اره فکر میکنم بعد از اینکه بری آلن در یه کمیکی (برای اینکه برای دیگران اسپویل نشه اسمش رو نمیگم) میمیره مارول برای ادای احترام به شخصیت بری الن میاد این کار رو میکنه

البته این یکی رو مطمئن نیستم بعد از مرگ بری، والی میشه فلش جدید

Morningstar

واقعا جالب بود ممنون از مقالتون
ولی جدا جا خوردم از اینکه بری سرعتش کمتر از والیه
ولی به نظرم بازهم بخوایم حساب کنیم کارایی که بری کرده بزرگتر محسوب میشه وتازه یه نوستالژی خاصه بری والی واقعا عالیه ولی فک نمیکنم جای بری رو بگیره

ابوالحسن عابدی

درکل جدیدا دیسی به والی وست خیلی اهمیت میده ولی خب همونجور که شما گفتید از سرعت که بگزریم واقعا بری آلن جالب تره

Flash

با سلام دوست عزیز این رتبه بندی رو خود دی سی ترتیب داده در سال ۲۰۱۶ دی سی لیست ۱۰ تا از سریعترین شخصیت های دی سی رو ترتیب داد که والی وست نفر اول بود. و در دوره جدید دی سی یعنی ریبرتث والی وست خیلی شخصیت مهمی است. و دی سی جدیداً خیلی به والی وست اهمیت می‌دهد. در رتبه بندی ۱۰۰ ابر قهرمان برتر تمام زمان ها والی وست رتبه ۸ را دارد و بری آلن رتبه 49 را دارد. و در رتبه بندی ۱۰ شخصیت برتر دی سی والی وست رتبه ۶ را دارد و بری… بیشتر

Last edited 1 ماه گذشته by Flash
Flash

و یک دلیلی هست که بعضی ها فکر میکنند بری آلن بهتر است. دلیلش این است که بری آلن قبل تر از والی وست در کمیک ها ظاهر شده است. و چون بری آلن بیشتر در فیلم ، انیمیشن و سریال بوده است محبوب تر است. و اگر کمیک های فلش رو خونده باشی میفهمی که والی وست شخصیت بهتر و سریعتری از بری آلن است.

Last edited 1 ماه گذشته by Flash
ابوالحسن عابدی

بله درسته در کل اگر ما کاری به سرعت نداشته باشیم در بقیه مسائل بری آلن بهتر از والی است(البته من از والی بیشتر خوشم میاد)

مهدی خالقی

سلام ببخشید چرا اون فلش پیره که یه کلاه اهنی رو سرشع اینجا نیست؟ من زیاد با دیسی اشنا نیستم واسه همین اسمشو نمیدونم😓

Flash

با سلام دوست عزیز اسمش جی گریک و اون کند ترین فلش به حساب می آید .

starlord

من واقعا انتظار داشتم که بری آلن اول باشه چون درکش از اسپیدفورس بهتر بود تا والی اصلا خیلی جا خوردم………

Flash

این لیست رو خود دی سی منتشر کرده . و والی وست اول است . او به مدت ده سال در اسپید فورس بوده و ارتباطش با اسپید فورس قوی تر و همیشگی شده است. فکر کنم شما با شخصیت والی وست زیاد آشنایی ندارید. او یکی از مهمترین شخصیت های دی سی در دوره ریبرتث است . و اگه کمیک فلش فوروارد رو خونده باشی میفهمی که او سریعترین شخصیت در دی سی است . و یک چیز دیگر والی وست رعد و برق آبی دارد و بری آلن رعد و برق زرد و رعد و برق آبی سریعترین… بیشتر

Last edited 1 ماه گذشته by Flash
starlord

بله من با والی وست زیاد اشنا نیستم😅 و این کمیکی که گفتین اون کمیک نبود که هانتر زولومون(دقیق یادم نیست ولی فک کنم اخرا لباس ریورس فلشو پوشید) به والی کلک زد و کاری کرد تا بره درون اسپید فورس برای نجات بچه هاش؟ این هم سرعت والی رو قشنگ نشون داد اونجا که تونست سازه های گرین لنترن رو نابود کنه
همین کمیک رو میگین؟

Last edited 1 ماه گذشته by starlord
Flash

نه اسم این کمیکی که شما میگویید فلش وار هست . دوست عزیز

Flash

این مقاله رو من نوشتم .

ابوالحسن عابدی

واقعا تعجب بر انگیزه

ولی از اونجایی که دیسی این رو منتشر کرده واقعا نمیتونم چیزی بگم😅

و البته دست کسی که این مقاله رو نوشته درد نکنه

Last edited 1 ماه گذشته by ابوالحسن عابدی