Marvel Avengers
Marvel Avengers

9 تا از بزرگ ترین اشتباهات اونجرز

9 تا از بزرگترین اشتباهات اونجرز

Marvel Avengers

با اینکه اونجرز “قدرتمندترین قهرمان های زمین” هستند، اما در طول تاریخ با شکست های بزرگی مواجه شدند.

گهگاهی شده که این تیم قدرتمند به دلایلی مثل “کشمکش ها و درگیری ها ، بی دقتی و روحیه کم” تصمیمات احمقانه ای گرفتند که باعث رقم خوردن فاجعه های بزرگی شده. البته خب نباید خیلی سرزنششون کرد، همه اشتباه میکنند، حتی بهترین قهرمان های دنیای مارول. ولی ظاهرا زمانی که تصمیم میگیرید دنیا رو نجات بدید، این اشتباهات بیشتر به چشم میان …

به هرحال بذارید به 9 تا از بزرگترین اشتباهات اونجرز در کمیک ها نگاهی بندازیم.

9.تولد Ultron

Ultron

خلق کردن یک ربات با قدرت های فرا انسانی و خدا مانند به نظر کار خیلی عقلانی نیست. مخصوصا اگه ماموریت این ربات نابود کردن کل نسل بشر باشه ! Hank Pym یعنی Ant-Man اصلی و موسس تیم اونجرز از الگوی مغزی خودش استفاده کرد و هوش مصنوعی رو بوجود آورد که بعد ها به خطرناک ترین دشمن اونجرز تبدیل شد. آلترون از زمان ساخته شدنش باعث ایجاد رعب و وحشت برای تیم اونجرز شد. در کمیک Annihilation: Conquest ، آلترون قدرت های کاسمیکی بدست میاره و قصد فتح کردن کل امپراطوری Kree رو داره. به لطف Hank Pym و الگوی مغزی که به آلترون هدیه داده، بدون شک آلترون یکی از خطرناک ترین موجودات در کل دنیای مارول محسوب میشه !!!

8.شروع جنگ داخلی بین ابرقهرمان ها

Civil War

یکی از محبوب ترین کراس-اوور های تاریخ در کمیک “Civil War” رقم میخوره. داستان این آرک، کل دنیای مارول رو درگیر خشونت و جنگ میکنه. داستان از جایی شروع میشه که قانون جدیدی روی کار میاد که “تمام ابرقهرمان ها باید هویتشون رو لو بدند”. آیرون من و کاپیتان آمریکا سر قبول کردن و قبول نکردن این قانون با هم درگیر میشند و کل اعضای اونجرز مجبور میشند تا یکی از این دو طرف رو انتخاب کنند. وقتی که با هم دیگه به تفاهم نمیرسن، جنگ بزرگی بین ابرقهرمان ها در سطح شهر شکل میگیره. البته کاپیتان آمریکا خیلی زود تسلیم میشه، چون نتیجه این جنگ زندگی خیلی از ابرقهرمان هارو نابود میکنه.

7.شروع جنگ داخلی بین ابرقهرمان ها برای بار دوم !

Civil War 2

اولین آرک از Civil War درباره اینه که ابرقهرمان های واقعی چه کسانی هستند و دومین آرک از Civil War درباره اینه که ویلن های واقعی چه کسانی هستند ! زمانی که اونجرز بچه فرا انسانی رو پیدا میکنند که قابلیت پیش بینی اتفاقات و فجایع مصیبت بار آینده رو داره، سر این موضوع که باید افراد رو به خاطر کار هایی که هنوز انجام ندادند مجازات کنند یا نه با هم وارد بحث میشند. و بار دیگه به دلیل به توافق نرسیدن اعضا بین اونها درگیری پیش میاد و این درگیری پیامد های بدی رو برای کل دنیای مارول پدید میاره. بعد از شروع کردن دو تا جنگ داخلی، فکر کنم بهتره که آیرون من رو از سیاست دور نگه داریم !

6.شروع جنگ با X-MEN

Avengers vs X-MEN

برای قدرتمند ترین قهرمان های زمین، به نظر خیلی سخته که چند قسمت رو بدون درگیر شدن با شخصیت های خوب و مثبت دیگه بگذرونند ! دو تا از بهترین تیم های دنیای مارول همیشه سر موضوعات مختلف با هم دیگه بحث و درگیری دارند. ولی بزرگترین این درگیری ها در کمیک “Avengers vs. X-Men” رقم میخوره ! بعد از این که تعداد جهش یافته ها داره روز به روز کمتر میشه، ایکس-من تصمیم میگیرند که از قدرت Dark Phoenix استفاده کنند تا مرده هارو دوباره به زندگی برگردونند. با توجه به ترس از دارک فینیکس، اونجرز خیلی سریع و بیجا و بیخود وارد عمل میشند و رسما جنگ رو با جهش یافته ها اعلام میکنند !

5.تسلیم شدن و جا زدن

Avengers Give up

ایونت کراس-اوور کمیک “Avengers: Disassembled” به جدا شدن اعضای اونجرز از هم دیگه و تیم آپ کلاسیکشون معروفه. زمانی که Dr.Doom مغز Scarlett Witch رو شست و شو میده تا به اونجرز حمله کنه.اونجرز با شکست سختی رو به رو میشند. قدرت تخریب فوقالعاده اسکارلت ویچ باعث رخ دادن اتفاقاتی میشه که چند نفر از اعضای تیم اونجرز برای نجات دادن نیویورک جونشون رو از دست میدند. روحیه اونها انقدر ضعیفه که آیرون-من خودش رو بازنشسته اعلام میکنه و بقیه اعضای اونجرز هم به توافق میرسند که اختیارات امنیتیشون رو لغو کنند. با همه تلفاتی که اونجرز داشتند، باز هم سخته که بشه بعضی از اونهارو بخاطر جا زدن از وظیفه هاشون بخشید.

4. اعتماد به هوش برتر (Supreme Intelligence)

Supreme Intelligence

Kree ها و Skrull ها، دو نژاد فوق پیشرفته فضایی هستند که ظاهرا نمیتونند خیلی خوب با هم کنار بیان. هر دو نژاد از زمان معرفی شدنشون در دنیای مارول با هم در جنگ بودند. در کمیک Kree-Skull War شاهد هم پیمان شدن اونجرز با Kree ها و رهبر اونها، هوش برتر هستیم. بعد از اینکه اونجرز تعداد بی شماری از Skrull ها رو میکشند، تازه متوجه میشند که این یک جنگ از قبل پرداخته شده توسط هوش برتر برای گسترش قدرت Kree و امپراطوری اونهاست. در آخر اونجرز Skrull ها رو نجات میدند، اما بعد از کشتار هزاران تن از اونها !

3.اعتماد به مامور Hydra

Hydra Agent

کمیک “Secret Empire” یکی از بحث برانگیز ترین خط داستان های کمیکی رو در کل تاریخ داره.در این داستان، کاپیتان یکی از اعضای قسم خورده هایدراست که با رهبری فاشیست ها قصد فتح و کنترل دولت آمریکا رو داره. در آخر اعضای اونجرز به سختی تصمیم میگیرند که علیه دوست و لیدر سابقشون شورش کنند و اون رو کنار بزنند، ولی اونها هیچوقت بخاطر اینکه در مرحله اول جلوی کاپیتان رو نگفرتند بخشیده نمیشند. اینکه متوجه نشید لیدر تیم ابرقهرمانی تون درواقع یک ابر ویلنه، به نظر خیلی احمقانست.

2. اجازه دادن به دوقلو های آخرالزمان برای نابودی زمین

Twins of Apocalypse

دو تا جهش یافته در زمان سفر میککند و به عقب بر میگرندند تا یک موجود کیهانی رو به قتل برسونند و قدرت اون رو برای فرمانروایی بر کل دنیای مارول بدزدند! متاسفانه تیم های Avengers و X-MEN حتی با همکاری هم نتونستند جلوی این دو نفر رو بگیرند. مبارزه اونها باعث میشه که کل زمین نابود بشه اما نگران نباشید، چون اسکارلت ویچ بعدا دوباره زمین رو به حالت قبل برمیگردونه. با اینکه تمام تلاششون رو کردند اونجرز و ایکس-من نتونستند با هم خوب همکاری کنند و تنها راه برای متوقف کردن جهش یافته ها، تلپورت کردن اونها به سیاره ای دیگه بود که البته با این کار رابطه بین اونجرز و دیگر جهش یافته ها خیلی جالب نمیشد !

1.شکست خوردن از Justice League

Avengers vs Justice League

Grandmaster اعضای هر دو تیم جاستیس لیگ و اونجرز رو یک جا جمع میکنه و بخاطر تفریح خودش اونها رو در کمیک JLA/Avengers” با هم وادار به مبارزه میکنه. اونجرز که از بازی های روانیه Grandmaster خسته شدند تصمیم میگیرند که با جاستیس لیگ ببازند.این یکی از بدترین تصمیمات اونجرز بود و این تصمیم واقعا طرفدار های مارول رو نا امید میکنه با اینکه هیچوقت اونها نتیجه مبارزه رو قبول نکردند، مطمعنا این بزرگترین اشتباه اونجرز باقی نمیمونه.


اینستاگرام ما

دیگر مقالات ما